Ohlédnutí za Vánočním jarmarkem

PŘISPĚLI JSTE SKORO 60.000,- !!!!!

Vánoční jarmark s Mikulášskou nadílkou se velice povedl, a pokud jste například z důvodu sněhové kalamity nemohli přijet, mrkněte alespoň na fotky :-)
Všem účinkujícím tímto ještě jednou děkujeme za jejich vystoupení bez nároku na honorář – byli jste skvělí!!!! Velký dík si zaslouží i medvědí maskoti Komety Brno :-)
Zároveň tímto děkujeme OSA – ochranný svaz autorský – za bezúplatnou licenci k užití hudebních děl. Velice si této podpory vážíme, neboť o to větší je zisk z celé akce, tudíž větší je i podpora žáků s autismem.
Díky Vám se podařilo vybrat úžasných 57.762,-!!!! Za tyto peníze budou pořízeny senzorické pomůcky. Tyto pomůcky pomáhají dětem s autismem v rozvoji smyslového vnímání, v rozvoji koncentrace pozornosti, zároveň pomáhají se zklidněním dětí a s předcházením chování náročnému na péči.
Pro nás tato akce splnila ještě mnoho dalších cílů, a to například:
– začlenění našich žáků do majoritní společnosti během tak velké a hlučné akce;
– zapojení žáků s autismem do programu (vystoupení Au-bandu a účast v dětské pěvecké soutěži), kdy jedno oko nezůstalo suché (nejen rodičů a prarodičů, ale i nás, pedagogů);
– promíchávání “autistického světa” s “normálním” – díky tomu jste viděli, jak těžká postižení naši žáci mají a že Vaše peníze budou dobře využity;
– posílení rodinné soudružnosti uspořádáním akce pro celou rodinu s autistickým dítětem (mnoho dětí s autismem se nemůže zúčastnit většinových akcí, proto se často zdravý sourozenec těchto akcí účastní sám jen s jedním z rodičů);
– posílení sounáležitosti nás, pedagogů Autistické školy, podpora kooperace, ochoty si pomáhat a táhnout za jeden provaz, vlastně takový team-building :-)

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ JSTE NÁS PODPOŘILI, AŤ UŽ DARY DO VÁNOČNÍ ŠTĚSTĚNY, NEBO TÍM, ŽE JSTE NA AKCI PŘIŠLI :-)

Přejeme Vám krásné a klidné Vánoce prožité v kruhu svých blízkých a v novém roce především zdraví, lásku a spokojenost :-)Váš Proaut