O nás

Speciálně pedagogické centrum (SPC) pro děti, žáky a studenty s poruchou autistického spektra (PAS) při MŠ, ZŠ a PrŠ Brno, Štolcova, vzniklo v září roku 2004. Stalo se tak prvním školským poradenským zařízením v České republice s orientací na poradenství pro žáky s PAS. V současné době má naše SPC v Brně dvě pracoviště Marie Hübnerové 1766/1 Štolcova 301/16. SPC je školské poradenské zařízení (ŠPZ), které poskytuje bezplatně standardní poradenské služby, a to na žádost zákonných zástupců, případně zletilých žáků a škol nebo školských zařízení na území Jihomoravského kraje. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je diagnóza PAS stanovená klinickým psychologem nebo psychiatrem. Při každém vyšetření je nezbytné písemně na příslušném formuláři potvrdit Informovaný souhlas s poskytnutím poradenské služby a se zpracováním a uchováním osobních údajů. Souhlas uděluje zákonný zástupce nebo zletilý klient. SPC je kompetentní stanovovat míru potřeby speciálně pedagogické podpory s využitím speciálně pedagogického a/nebo psychologického vyšetření. Nejsme oprávněni provádět diagnostiku ani diferenciální diagnostiku PAS. Neposkytujeme nejrůznější doporučení a zprávy určené primárně pro sociální účely.

Kde sídlíme

V současné době má SPC k dispozici dvě pracoviště

ul. Štolcova 301/16, Brno – Černovice

ul. Marie Hübnerové 1766/1, Brno – Řečkovice (vstup z ulice Hapalova 6)

Náš kolektiv

V současné době ve Speciálně pedagogickém centru pracuje dvanáct speciálních pedagogů, čtyři psychologové, dvě administrativní pracovnice a sociální pracovnice.

Kolektiv tvoří zkušení poradenští pracovníci s dlouholetou praxí v oblasti vzdělávání dětí, žáků a studentů s PAS, kteří jsou rozděleni do tří týmů: tým pro děti a žáky v mateřských školách a na I. stupni základních škol, tým pro žáky a studenty II. stupně základních škol, středních škol a vyšších odborných škol a tým pro děti, žáky a studenty zařazené do škol zřízených dle §16 odst. 9, ŠZ.

Provoz SPC

Po: 7.30 – 15.30

Út: 7.30 – 17.00

St: 7.30 – 15.30

Čt: 7.30 – 15.30

Pá: 7.30 – 15.00

Naše prostory

Naše SPC se nachází na dvou budovách. Obě tyto budovy mají vyšetřovny s hracím koutkem.