Mateřská škola, základní škola a praktická škola Brno, Štolcova, příspěvková organizace, Štolcova 301/16

Zřizovatel: Jihomoravský kraj

Žák nastupuje

Jak probíhají první týdny?

Nástup do školy představuje jak pro děti, tak pro rodiče velkou životní změnu. Mění se role dítěte, prostředí, vrstevníci i náplň dne. Aby bylo možné vše dobře zvládat, je nutná úzká spolupráce rodiny a školy.

Škola je otevřena od 7:00 do 15:00. V prvních měsících je však délka doby, které dítě tráví ve škole zcela individuální a přihlíží se jeho možnostem. V první řadě je pro nás vždy nejdůležitější vhodná adaptace dítěte na prostředí, pedagogy i spolužáky.

Složení tříd a materiální zabezpečení​

Ke každému je v naší škole přistupováno zcela individuálně a výuku zajišťují kvalifikovaní pedagogové. Systém komunikace, používané symboly i motivace je tzv. „šitá“ každému na míru. Ve třídách je tak standardně 6 až 7 žáčků, aby všem byla poskytnuta maximální možná podpora.

Prostor tříd je rozdělen na místo, kde žáci tráví přestávky – hrají si a odpočívají, dále na prostor, kde pracují samostatně, na hernu, místnost individuálního nácviku a v ideálním případě i jídelnu, kde probíhá stravování. Výuka probíhá v rámci bloků.

Co si vzít sebou do školy?

Na konkrétních požadavcích na aktovku, psací, hygienické a jiné potřeby se domluvíte s třídním učitelem Vašeho dítěte.

Žáci se u nás ve škole zpravidla převlékají, proto je dobré zajistit kromě přezůvek a sportovní obuvi na tělocvik také oblečení na převlečení ve škole, aby se cítili pohodlně (tepláky, tričko, náhradní spodní prádlo aj.).