Mateřská škola, základní škola a praktická škola Brno, Štolcova, příspěvková organizace, Štolcova 301/16

Zřizovatel: Jihomoravský kraj

Kde sídlíme

V současné době má škola k dispozici dvě budovy:

na ulici Štolcova 301/16 (Brno – Černovice)

na ulici Marie Hübnerové 1766/1 (Brno – Řečkovice).

O naší základní škole

Naše škola pro žáky s autismem byla otevřena v roce 2003. Hlavní sídlo máme na ulici Štolcova 301/16 v Brně v Černovicích, kde se nachází 7 tříd základní školy. Od 1. 9. 2019 má škola k dispozici druhou budovu na ulici Marie Hübnerové 1766/1 v Brně v Řečkovicích, ve které se nachází dalších 10 tříd základní školy.

Naší prioritou je umožnit dětem s autismem maximální rozvoj jejich schopností a dovedností pomocí metodiky strukturovaného učení, která vychází z principů programu TEACCH (Treatment and Education of Autistic and Related Communication Handicapped Children). Metoda strukturovaného učení vyhází ze tří základních principů, kterými jsou strukturalizace, vizualizace a individualizace.

Naše prostory

K dispozici máme v současnosti dvě budovy s 16 plně vybavenými třídami, ke každé z nich přiléhá šatna, učebny a prostory na zábavu i odpočinek. Dále naše škola disponuje vlastní tělocvičnou, řadou odborných učeben a školní zahradou.

Náš kolektiv pedagogů

O naše děti se starají desítky  zkušených pedagožek a pedagogů. V každé třídě jsou přítomni speciální pedagogové jako učitelky či učitelé a podporu jim vždy poskytují alespoň dva asistenti pedagoga. Všichni naši pracovníci jsou nadšení a kreativní, o svěřené děti se starají zodpovědně a své práci se věnují na 150 procent.

O nás

Prioritami při vzdělávání našich dětí jsou především rozvoj komunikace a sociálních dovedností, stejně tak se soustředíme na rozvoj sebeobsluhy, motoriky a dalších oblastí tak, abychom rovnoměrně rozvíjeli celou osobnost dítěte.

Během školního roku pořádáme společné aktivity pro rodiče s dětmi (vánoční besídka, zahradní slavnost apod.). Jednou až dvakrát do roka jezdíme na týdenní školu v přírodě. Součástí vzdělávání našich žáků je výuka plavání a bruslení. Žáci i absolventi naší školy úspěšně reprezentují školu na veřejnosti v rámci hudební skupiny Au-band. Výtvarná a keramická tvorba našich žáků je často součástí různých výstav, vernisáží či dražeb.

Nejnovější aktuality

20. 08. 2024

Změna ve stravování na Hübnerově

Mateřská škola, Základní škola
20. 08. 2024

Zahájení školního roku 2024/2025!

Mateřská škola, Praktická škola, Základní škola
01. 04. 2024

Projektový den s robotikou

Koncem března proběhl projektový den zaměřený na využívání 3D tiskáren a robotů ve vzdělávání žáků. Ukázalo se, že se jedná o velmi zábavný a vhodný prvek pro zpestření výuky.