Return to MATEŘSKÁ ŠKOLA

Naše mateřská škola

Naše “autistická školka” (tedy MŠ zaměřená na vzdělávání dětí s PAS) sídlí v městské části Řečkovice v budově školy na ulici Marie Hübnerové 1766/1. Máme tři třídy a do každé z nich denně dochází 6 malých draků a princezen (občas taky spíš dračic). Prioritami při vzdělávání našich dětí jsou především rozvoj komunikace a sociálních dovedností, stejně tak se soustředíme na rozvoj sebeobsluhy, motoriky a dalších oblastí tak, abychom rovnoměrně rozvíjeli celou osobnost dítěte.

Naše prostory

K dispozici máme tři plně vybavené třídy, ke každé z nich přiléhá vlastní jídelna, lehárna, šatna, toalety a učebna. Dále naše mateřská škola disponuje vlastní tělocvičnou a terasou s herními prvky pro děti a školní zahrada.

Náš kolektiv pedagogů

O naše děti se stará devět zkušených pedagožek. V každé třídě jsou dvě speciální pedagožky jako učitelky a jedna asistentka pedagoga. Každá z našich pracovnic je nadšená a kreativní, o svěřené děti se starají zodpovědně a své práci se věnují na 150 procent.

Stručně z naší historie

Původně sídlila naše školka v Brně na ulici Lidická, kde spadala pod MŠ a ZŠ Lidická. Absolvovali jsme sloučení se ZŠ Vídeňská a posléze se nás ujala ZŠ Štolcova. Pod jejich křídly jsme se v roce 2019 přestěhovali na Lomenou do Komárova, kde jsme v areálu učiliště obsadili malý domeček s ještě menší zahrádkou. Po roce a půl nás čekalo další stěhování, tentokrát již do nových prostor v budově v Řečkovicích. Veškeré změny, stěhování a přípravy nových prostor byly náročné pro děti i pedagogy, ale stálo to za to a všichni se těšíme na budoucí snad již trošku klidnější roky v naší nové školce.

Provoz MŠ

Naše školka je pro děti otevřená od 7 hodin ráno do 16 hodin odpoledne. Ráno jsme zpočátku sloučení a kolem půl osmé jdou děti do svých tříd, kde si hrají a absolvují vzdělávací aktivity. V 9 hodin máme svačinku, po ní dokončíme ranní činnosti a vyrážíme ven. Na oběd přicházíme před polednem a po obědě relaxujeme. Odpoledne nás čeká malá svačinka, hrajeme si a čekáme na rodiče.

Zápis dětí do naší MŠ

Zápisy dětí do mateřské školy probíhají vždy na jaře (květen). Podrobné informace k přijímacímu řízení pro následují školní rok budou zveřejněny zde na stránkách začátkem druhého pololetí stávajícího školního roku.

Praxe

Pokud to umožňuje aktuální situace, umožňujeme studentům vysokých, vyšších odborných i středních škol vykonat v našem zařízení odbornou praxi (souvislou i průběžnou). Pro bližší informace nás kontaktujte.

Dny otevřených dveří a možnost prohlídky MŠ

Dny otevřených dveří jsou pořádány v závislosti na aktuální situaci, sledujte aktuality na stránkách školy. Pro rodiče, kteří zvažují zápis dětí do naší MŠ, nabízíme (opět dle aktuální situace) možnost v období zápisů přijít na prohlídku prostor školky.