Exkurze – Technické muzeum v Brně

Dne 16.11.2022 se třída 8.C zúčastnila exkurze v Technickém muzeu v Brně. Třída si nejprve prohlédla stálou expozici, která je v muzeu přístupná bez průvodce. Žáci se mohli  seznámit například s tím, jak vypadaly počítačové hry v minulosti, také si vyzkoušeli pár her zahrát. Krom toho také viděli výstavu starých automobilů a motocyklů a to jak se jejich vzhled a funkčnost v průběhu let měnily.

Krom moderních technologií a vědeckých pokusů bylo k vidění i spousta exponátů z dob minulých – například tradiční řemesla, historické vynálezy, ale i to jak vypadala v minulosti povolání, která známe i v dnes.
Celou návštěvu muzea jsme završili prohlídkou výstavy Stroje Leonarda da Vinci a návštěvou výtvarně – technické dílny, kde si žáci zábavnou  a interaktivní formou mohli vyzkoušet jak fungují základní fyzikální principy v praxi.