Pohyb pro všechny

Fakulta sportovních studií MU Brno Vás všechny zve na workshop nejen pro rodiče dětí s PAS, který se koná v rámci akce Pohyb pro všechny dne 1.6.2022 v Univerzitním kampusu Masarykovy univerzity v Brně – Bohunicích.
 

 
Workshop i celá akce je zdarma.
 
Workshop má teoretickou a praktickou část. 
 

Teoretická část je zaměřená na problematiku diagnostiky a rozvoje pohybových dovedností a motoriky u dětí s poruchou autistického spektra. Jeho součástí je také sdílení nejnovějších poznatků z oblasti funkčních metod a programů z ČR i ze zahraničí. Promluví Mgr. Alena Skotáková, Ph.D. o primárních reflexech i fyzioterapeutka Mgr. Zuzka Kršáková a  PhDr. Tereza Možná. 

 
V tělocvičně bude připravena praktická část, kde si bude možnost vyzkoušet zpomalující míče pro trénink chytání, míče, které neutečou, grabballs, pomůcky pro nácvik rovnováhy, nebo senzomotorickou stimulaci. Lze je využít opravdu pro všechny, tedy jak pro děti (ať už s PAS, dyspraxií, s deficity v motorickém vývoji, ale i děti intaktní), pro dospělé, ale například také pro seniory.
 
Pokud byste ze svého okolí znali někoho, komu by takové informace mohly být k užitku, můžete ho na workshop pozvat také.