Mateřská škola, základní škola a praktická škola Brno, Štolcova, příspěvková organizace, Štolcova 301/16

Zřizovatel: Jihomoravský kraj

Štolcova

Žák odchází

Profil absolventa

Absolventi praktické školy jednoleté by měli být vybaveni v rámci svých individuálních možností co nejvyšší možnou mírou samostatnosti v oblastech pracovních návyků, sebeobsluhy a provádění jednoduchých pracovních operací a zároveň dosáhnout v rámci svých individuálních možností co nejvyšší možné míry rozvoje v oblastech komunikace a sociálního chování tak, aby byli schopni zvládnout zařazení do stacionářů, chráněných bydlení. Případně, aby byli schopni se uplatnit na chráněných pracovištích, nebo v rámci výkonu jednoduchých pomocných prací pro oblast služeb a výroby. Samozřejmě, někteří absolventi mohou pokračovat ve studiu.