Mateřská škola, základní škola a praktická škola Brno, Štolcova, příspěvková organizace, Štolcova 301/16

Zřizovatel: Jihomoravský kraj

Štolcova

Žák nastupuje

Přijímací řízení do PŠ

Příslušný obor nevyžaduje stanovení zvláštních zdravotních požadavků (viz Nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů vzdělávání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání).

Přijímací řízení v bodech

Do praktické školy mohou být přijati žáci, kteří ukončili:

• povinnou školní docházku v základní škole samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením;
  • povinnou školní docházku v základní škole speciální;
  • povinnou školní docházku, ale nezískali základní vzdělání ani základy vzdělání;
  • základní vzdělávání na základní škole a z vážných zdravotních důvodů, které jsou v kombinaci s mentálním postižením, se nemohou vzdělávat na jiném typu školy.

Přihlášku ke vzdělávání podává uchazeč, v případě nezletilého uchazeče jeho zákonný zástupce, řediteli střední školy. Součástí přihlášky jsou doporučení školského poradenského zařízení a posudek o splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče. Povinnou součástí přihlášky jsou výpisy z vysvědčení dle platné legislativy.

Uchazeč musí absolvovat přijímací pohovor a ověření praktických dovedností. Dílčí oblasti, ve kterých se zjišťuje úroveň uchazeče:

• sebeobslužných dovedností,
  • praktických dovedností,
  • komunikačních dovedností,
  • čtenářských dovedností,
  • matematických dovedností.

Každá z uvedených oblastí bude hodnocena body na škále 0 – 5. Nejvyšší možný počet bodů je 25. Uchazeči o studium budou seřazeni podle dosaženého počtu bodů a v tomto pořadí – od nejvyššího po nejnižší – bude ředitel školy rozhodovat o jejich přijetí do školy.