Mateřská škola, základní škola a praktická škola Brno, Štolcova, příspěvková organizace, Štolcova 301/16

Zřizovatel: Jihomoravský kraj

M.Hübnerové

Kde sídlíme

Mateřská škola sídlí v budově školy na ulici Marie Hübnerové 1766/1.

O naší mateřské škole

Naše “autistická školka” (tedy MŠ zaměřená na vzdělávání dětí s PAS) sídlí v městské části Řečkovice v budově školy na ulici Marie Hübnerové 1766/1. Máme tři třídy a do každé z nich denně dochází 6 malých draků a princezen (občas taky spíš dračic).

Prioritami při vzdělávání našich dětí jsou především rozvoj komunikace a sociálních dovedností, stejně tak se soustředíme na rozvoj sebeobsluhy, motoriky a dalších oblastí tak, abychom rovnoměrně rozvíjeli celou osobnost dítěte.

Provoz MŠ

Naše školka je pro děti otevřená od 7 hodin ráno do 16 hodin odpoledne. Ráno jsme zpočátku sloučení a kolem půl osmé jdou děti do svých tříd, kde si hrají a absolvují vzdělávací aktivity. V 9 hodin máme svačinku, po ní dokončíme ranní činnosti a vyrážíme ven. Na oběd přicházíme před polednem a po obědě relaxujeme. Odpoledne nás čeká malá svačinka, hrajeme si a čekáme na rodiče.

Naše prostory

K dispozici máme tři plně vybavené třídy, ke každé z nich přiléhá vlastní jídelna, lehárna, šatna, toalety a učebna. Dále naše mateřská škola disponuje vlastní tělocvičnou a terasou s herními prvky pro děti. Součástí školy je také velká zahrada s pískovištěm a různými prolézačkami.

Stručně z naší historie

Původně sídlila naše školka v Brně na ulici Lidická, kde spadala pod MŠ a ZŠ Lidická. Absolvovali jsme sloučení se ZŠ Vídeňská a posléze se nás ujala ZŠ Štolcova. Pod jejich křídly jsme se v roce 2019 přestěhovali na Lomenou do Komárova, kde jsme v areálu učiliště obsadili malý domeček s ještě menší zahrádkou. Po roce a půl nás čekalo další stěhování, tentokrát již do nových prostor v budově v Řečkovicích. Veškeré změny, stěhování a přípravy nových prostor byly náročné pro děti i pedagogy, ale stálo to za to a všichni se těšíme na budoucí snad již trošku klidnější roky v naší nové školce.

Náš kolektiv pedagogů

O naše děti se stará šest zkušených pedagožek a čtyři asistentky pedagoga. V každé třídě jsou dvě speciální pedagožky jako učitelky a jedna nebo dvě asistentky pedagoga. Každá z našich pracovnic je nadšená a kreativní, o svěřené děti se starají zodpovědně a své práci se věnují na 150 procent.

Nejnovější aktuality

04. 09. 2024

Výsledky dodatečného zápisu do mateřské školy – 4. 9. 2024

Dne 4.9. 2024 proběhl na adrese Marie Hübnerové 1766/1, Brno Řečkovice dodatečný zápis do mateřské školy. Na jeho výsledky se můžete podívat zde.

20. 08. 2024

Změna ve stravování na Hübnerově

Mateřská škola, Základní škola
20. 08. 2024

Zahájení školního roku 2024/2025!

Mateřská škola, Praktická škola, Základní škola